ZÁCHRANNÁ STANICE PRO VEVERKY

24. ledna 2011 v 22:07 | Lumpík |  Záchranná stanice veverek
Začátek nového roku je spojený s celou řadou příprav na jarní období, kdy se každá záchranná stanice pomaličku připravuje na první blížící se vlnu nalezených mláďat.
Leden je ale ještě stále měsícem klidu a vyčkávání, i když pro nás začal velkými změnami. Těsně před vánoci jsme se stěhovali do většího bytu, kde máme i tady ve velkoměstě, jako je Mnichov, konečně dostatek prostoru pro malá veverčata a voliéry pro veverčata starší. Přestěhovali jsme se dál od města mezi velké parky, odkud nám záchranná sanitka vozí velké množství nalezených veverčat.. Tak jsme jim to ulehčili a "přiblížili se" k centru dění..

O Vánocích jsme byli samozřejmě tam, kde by měl být asi každý... Ve svém rodišti, u svých nejbližších.. A naše veverky cestovaly samozřejmě s námi! Hurá na Vysočinu!
A kdo si myslí, že na těchto Lumpíčkových stránkách už je opravdu "převeverkováno", ten se moc plete, protože teď to teprve začíná............

veverčí cukroví

Překrásná veverčí látka jako přehoz přes postel nebo velký gauč

Kouzelné vánoční-veveří svíčky
A několik překrásných veverčích tašek, ze kterých si hned naše Bessinka udělala pěkný měkký pelíšek


Tak jako každoročně strávila naše zvířátka většinu času s námi v domě, ale protože bylo krásné počasí, spoustu sněhu a zároveň sluníčka a také proto, že nám opravdu začalo být líto našeho vánočního stromečku, (který jen těžce odolával veverčímu náporu), chodily se naše veverky vyřádit denně ven a do domu se chodily hlavně pomazlit, dobít energii u stále plných mističek a chrupčit v jejich nejrůznějších pelíšcích, které měly o vánocích dovolené si vybrat kdekoli v domě..

Musím si pořádně vystat pelíšek, oni by mě tam ještě nechali zmrznout:
(ANEB naše nenasytná Lilly)
Helééé, ty máš tak krásné náušničky... že bych si jednu mohla na moment půjčit...
Lilly a Barnie se vyhřívají na sluníčku ve venkovní voliéře:
A pak, že veverka není "vejcožravec"
(ANEB právě chycen při činu)
... že by pacička na usmířenou?
Zatím co Bessie a Lilly jsou opravdu velmi vzorné veverky, které na zavolání přiběhnou, ať jsou kdekoli a následují Vás po domě opravdu jako pejsek,
je sameček Barnie pravý opak.. Zlikviduje, co může a hrozně ho baví, když ho při tom vidíte, zakřičíte "Bááárníííí nééé!!!" a běžíte za ním.. To rozježí ocas jako štětku, provokativně čeká, až ho doběhnete a pak jako šipka mizí...
A tak ho někdy honíme pěknou dobu, než nás vztek přejde, s poškozenou věcí se smíříte a "schlíple" odťapete, odkud jste přišli.. To pak sleduje a když uzná, že se situace uklidnila, přišourá se, ocásek courá schlíple za sebou a "navazuje kontakt".
Když uslyší naše dvě veverčí holky, že se dole něco děje a že zase Barnie něco vyvedl, řítí se obě jako šipky po schodech domu na místo dění a radostně se přidávají do honičky..
My honíme veveřáka Barnieho a za námi jako stín běhají naše chlupaté darebačky a náramě se baví..
To si pak říkám.. bože, kdyby nás tak teď někdo viděl

Bessinka se projevila jako velmi nadaná při hře na schovku. Martin ji vždycky podrží a já se jí schovám do skříně nebo za dveře nebo jsem vylezla i po žebříku na půdu (schovávám se přece veverce, tak proč troškařit). Bessie už přesně ví, o co jde a je k neudržení. Martin ji vypustí, já na ní zavolám a čekám.. Ona letí jako šipka, opatrně načíhne za jedny dveře (ocásek jako anténu bohatě rozevlátý v pozoru), nic... řítí se k dalším dveřím...opatrně za ně načíhne.. zase nic.. pak, když nabere konečně správný směr a je téměř u mě, bafnu na ni. Ona radostí povyskočí, švihne ocasem a začne lítat jako blázen. Pak mi skočí na rameno, dostane odměnu a pochutnává si, dokud zase nedojdeme k Martinovi.
Tak to vydrží opakovat několikrát za sebou, dokud sebou někde neplácne únavou:
Lilly ji velmi často následuje a běhá za ní jako ocásek, ale hru "hledání" ještě nepochopila..Spíš běhá všude s Bessinkou.

Další bezvadná veverčí hra je "na honěnou". Koupili jsme řadu různých škádlítek a lechtátek pro kočky a ty když vyndáme, je to pro Bessinku sygnál, že si jdeme hrát. Radostí vyskakuje po míčku, válí se na zemi, hryže do peříček a zadními nožkami boxuje míček jako kočka.. Pak začne lítat jako šipka a když se zrovna zapovídáte nebo jdete něco moc nutného udělat, vyřítí se odněkud, štípne vás hlodáčky do prstu u nohy nebo ruky a jako šipka zmizí. Do toho přidává to její "tk, tk, tk".. a vyzývá vás na honičku po baráku..
A tomu se přeci nedá odolat...

Na druhou stranu jsou ale chvíle, kdy vypadají veverky tak sladce a bezbranně, že by se nad nimi srdce zastavilo.
Přesně tak je tomu na fotografii Bessinky ve venkovní voliéře, kde mi připomíná starou hodnou babičku, ručičky založené v klíně...
A nebo každé ráno, když vezmeme naše "domácí" veverky z voliéry domů a společně snídáme:
A co Vy a Vaše zvířátka o Vánocích? Jestlipak na ně nezapomínáte a také jim od Ježíška něco "naježíte". Vašim koním, pejskům, ale i hlodavcům...
Vzhledem k veverkám, prochází láska 100% žaludkem, takže náš Ježíšek ježí vesměs pouze dobrůtky...
Ani letos Ježíšek na veverky nezapomněl:
A protože vánoce jsou svátky, kdy si člověk KONEČNĚ najde na spoustu věcí čas, i já jsem si ho našla a udělala trošku "pořádek" ve svém počítači..
Asi jako každý jsem našla "úžasné věci", které by mě ani ve snu nenapadly, že jsem měla uložené nebo vyfocené..
A právě tak je tomu s několika dalšími fotografiemi, které jsem chtěla vlastně koncem léta uveřejnit na tomto blogu..
Ale protože léto bylo plné nalezených veverčat a my nevěděli, kam dřív, s "malým" opožděním sem tyto nejkurioznější, veselé veverčí fotečky vkládám nyní:

FOCENÍ VEVEREK

není vůbec jednoduchou záležitostí.. Když už máte konečně krásné počasí, čas na focení a hodiny sedíte jako pěna v lese, narazíte na totálně nefotogenickou veverku:
A daleko nejhorší je, když jdete fotit veverky, dojdete na místo určení, čekáte, čekáte...
ale šioko daleko ANI JEDNA VEVERKA:


Hele, veveřáku, běž mi konečně zapózovat na strom, ať udělám alespoň jeden pěkný snímek..
......OKÉÉÉÉJ...OKÉÉÉÉJ, ALE NEJDŘÍÍÍÍV MI DEJ TEN VOŘEÉÉÉÉÉÉÉCH:

Čau holkýýýýýý, nezbyl vám ňákej VOŘÉÉÉÉÉCH???????

Ukaž, ukaž.. jééééé, tóóólik.... a všechny móóóje???????

Jede jede veverka, kouří se jí z komínka, jede jede do dáli.....

A závěrečnou kouzelnou veverčí fotkou bych Vám chtěla popřát, aby se Vám v novém roce splnila všechna Vaše přání a Vaše tajné sny, a hlavně:
NEZAPOMÍNEJTE NA ZVÍŘÁTKA!

Já se odpočinutá po Vánocích vracím do svého pracovního procesu, tak bych začala přidávat na tyto Lumpíčkovy stránky až fotky nalezených a zachráněných veverčat, která nám od jara určitě začnou přibývat..
MĚJTE SE DO TÉ DOBY VŠICHNI MOC FAJN!!!Kabátek jak sameťáček, ocásek jak lištička, copak je to za zvířátko, co mu chutná šištička?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 davidbachmann davidbachmann | E-mail | Web | 24. ledna 2011 v 22:41 | Reagovat

V životě jsem si nehladil veverku a koukám, že mě to musí moc mrzet! Jsou úžasné!!! Máme s přítelkyní také veverky rádi a tak jsem jí k Vánocům koupil adopci veverky Kapské v ZOO Praha. Jenže tu si pohladit nemůžeme. Máte život plný práce, ale jistě také veselý a láskyplný. Bůh vám žehnej ve vaší činnosti!

2 M.Lásková M.Lásková | 25. ledna 2011 v 13:28 | Reagovat

Úžasné fotky, bezvané komentáře! Zbožňuji vaše stránky a denně kontroluji, jestli něco nepřibylo. Moc vás obdivuji.

3 Moniska Moniska | Web | 25. ledna 2011 v 20:31 | Reagovat

Je u vás veselo =D
Nádherné fotky.

4 Lenule Lenule | 13. února 2011 v 15:38 | Reagovat

Máte moc hezké komentáře u těch fotek. To jsme se fakt nasmáli.

5 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 23. února 2011 v 19:58 | Reagovat

Máte krásné fotky a heště krásnější veverušky. Moje mamka vyrůstala na samotě u lesa a její tatínek ji veverky přinášel z lesa a měla je v postýlce :-) Musím ji tento blog ukázat...bude nadšena.

hezký večer :-)

6 Markéta Mikšovská Markéta Mikšovská | E-mail | 5. července 2011 v 16:37 | Reagovat

Dobrý den,prosím o radu,před 3 týdny se k nám doplazil veverčák,který nemohl na zadní nožičky,dali jsme ho do klece a krmíme ho. Veverčák přibral povyrostl,ale dnes při krmení když jsem mu chtěla dát slunečnici tak se od jídla ohnal a kousl mě do palce,až mi trošku tekla krev. Myslíte že může mít vzteklinu?? Mám 3 děti a mám strach. Děkuji za odpověd. Zdravím Mikšovská

7 veverka-lumpik veverka-lumpik | 5. července 2011 v 22:21 | Reagovat

Paní Mikšovská, pošlete mi na Vás email nebo mi napište na: vladka-z@seznam.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama