Poděkování

4. července 2010 v 23:12 | Lumpík |  Záchranná stanice veverek
Moc bychom chtěli tímto poděkovat za překrásné srdečné maily, které jste nám poslali ohledně odchodu našeho Lumpíčka. Moc děkujeme, velmi nás to potěšilo a dojalo!!!
Byli jsme hrozně moc potěšeni a musím se přiznat, že i trošku šokováni ohledně počtu všech Vašich mailů a také tolika moc zájemců o mou "veverčí knížku". Byli jsme překvapeni, kolik lidí navštěvuje pravidelně naše stránky a kolik lidí v Čechách ale i na Slovensku se o veverky zajímá! A to je MOC KRÁSNÉ, MOC NÁS TO TĚŠÍ!
Tyto stránky jsem zakládala v podstatě pro naše kamarády a rodinu, kteří nemohli tak často Lumpíčka vidět, protože bydlíme mimo Českou republiku. Situace se ale vyvinula a rozšířila i jiným směrem, protože nás kontaktují i různí veterináři a členové záchranných spolků zvířat v ČR a tak začínáme spolupracovat s českými, německými a rakouskými záchrannými stanicemi a snažíme se zkloubit vše dohromady. Někdy to dá opravdu fušku, ale je to nesmírně zajímavá a úžasná práce, ZACHRAŇOVAT ZVÍŘECÍ ŽIVOTY A VRACET JE ZPĚT DO VOLNÉ PŘÍRODY.

Zároveň bych se chtěla omluvit, že na Vaše maily reaguji někdy dost opožděně.. Někdy opravdu nevím, kde mi hlava stojí a k počítači se donutím sednout jen v nočních hodinách, když jsou všechna veveřátka nakrmená a konečně je pár minut klidu.. Ale ono je bohužel stále co dělat. Přicházejí nová veverčata, větší se připravují díky krásnému teplému počasí na vypuštění, jiná veverčata musíme vyzvednout u nálezců, denně se musí nemocné veverky ošetřovat léky a každý druhý víkend trávíme celý štípáním přerostlých zubů veverek a asistováním u operací..
Ale snažím se na každý Váš email co nejdříve reagovat, případně zavolat, jde-li o nutný rychlý případ.
A proto všem DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A ještě jednou za PŘEKRÁSNÉ MAILY!!!
Vlaďka a Martin


...........A JAK NÁM ROSTOU "NAŠE "NALEZENÁ VEVEŘÁTKA?

Veverčí trojčátka nalezená výmarským ohařem u řeky se těší dobrému zdraví a protože už potřebují více prostoru pro své šplhání a hraní, přestěhovali jsme je do bytové voliéry, vysoké přes 2m, kde celý den řádí a honí se. A při takovém krásném počasí, co nám všem teď přeje je tu a tam vezmeme do venkovní voliérky, (zde jsou foceny u nás na Vysočině)kde si začínávají pomaličku osahávat "svobodu"..Sledovat takové malé veverušky, jak se jedna druhé schovávají a "bafají" na sebe je opravdu lepší než jakýkoli film. Když vyšetříme trošku času, uvaříme si kapučino, sedneme si před volieru a jen ty malé ratolesti sledujeme.. a řechtáme se od srdce jejich dětskosti, upřímnosti, hravosti a jejich úžasným nápadům:
Při krmení semínky se malý veveřáček Willi jednoduše usadil ve sklenici na zadeček, ocásek si naroloval po zádech ven a konzumoval semínka hned uvnitř úzké sklenice. Nejprve vynášel jednou po druhé ven, kde ho i baštil, to ale pak bylo pro něho moc zdlouhavé a tak našel daleko rychlejší metodu:Naše veverčí holčička Bessinka se má také čile k světu. Po všech zdravotních trampotách, které si přinesla a které ji ještě potom potrefily se přesto těší dobré chuti k jídlu a nyní už je první týden bez jakýchkoli léků a její pohyby se pomaličku začínají po těžkém otoku hlavičky vracet k normálu. Je to náš veliký mazlíček:


Bessie nechtěla ze začátku vůbec pít a bylo velmi těžké dostat do ni jen pár kapiček mléka. Po pár dnech ji ale mlíčko moc zachutnalo, obzvláště, když v něm byly namíchané slaďkoučké medikamenty a začala velikou silou sát. Dudáček obejme jazýčkem a velikou silou saje tak, že jí musíme stříkačku "přibržďovat" aby ji mléko nezaskočilo. Při sání masíruje předními pacičkami "bříško maminky" - v tomto případě mou ruku, aby mléko teklo co nejvíce a během sání se celá otáčí, takže její krmení je opravdu VELKÝ ZÁŽITEK..
Od tohoto víkendu obývá už Bessinka voliéru u nás v domě s ještě dalšími pěti veverčaty:


V sobotu jsme si jeli pro další nalezené veverče. Byla jím rezavá samička Ollies.. Při pádu na zem si rozsekla spodní čelist a velmi vážně poranila hlavičku a podle zjevných zranění přežila útok havrana nebo jiného ptáka, kterému vypadla z jeho ostrých drápů.
Nehybné a zcela dehydrované veverčátko našla prodavačka, která projížděla na kole parkem při cestě domů. Malou, zraněnou a zcela vyděšenou holčičku odvezla domů, kam jsme si pro ní přijeli my:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jitulka70 Jitulka70 | 5. července 2010 v 12:24 | Reagovat

No ti jsou tak krásní!Děkuji vám za mail, hodně nám pomohl!Držíme všem prckům pěstičky ať zdárně dorostou a užívají si krásný život zpět ve volnosti!Moc vás zdravíme vaši stálí příznivci Jitka a Zdeněk

2 Vlaďka - Chrudim Vlaďka - Chrudim | 5. července 2010 v 21:28 | Reagovat

Moc zdravíme Vás i veškerou Vaši "drobotinu" a vidíme, že se skutečně nenudíte! Veveřátka jsou úžasná a přejeme jim dlouhý a spokojený život a Vám hodně sil! Je skvělé, co děláte a my se s nadšením a obdivem těšíme na další novinky!
Vlaďka, Zimníci a Lupik

3 Vlaďka LUMPIK Vlaďka LUMPIK | 6. července 2010 v 12:11 | Reagovat

Také moc zdravíme a děkujeme!Včera nám přibyla ještě dvě veverčata a dnes třetí. Jsou ze stejného vrhu ale v hrozném stavu, tak jsem si vzala pár dní dovolenou, tak mám také konečně čas podívat se na komentáře. Moc pozdravujte Lupíka a pošlete brzy nějakou fotečku, jak už je veliký. Těšíme se a přejeme hezké léto, Vlaďka a Martin

4 DONKEYMANIE DONKEYMANIE | Web | 7. července 2010 v 21:41 | Reagovat

MMMMMMMMMMMMMMMMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCCCCCC KRÁÁÁÁÁÁÁSNÉ.TVŮJ BLOG SE MI MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCCCCCCC LÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍBBBÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ.
MÁŠ TO MOC PĚKNÉ VEVERKO.

5 zabi-svet zabi-svet | Web | 7. července 2010 v 21:42 | Reagovat

máš pěkný blog. Nechceš se spřátelit?
všechny ty veverky jsou tak roztomilé.

6 Ing.Pohořelecký Ing.Pohořelecký | 13. července 2010 v 13:16 | Reagovat

Dobrý den,teda musím Vás s obdivem pochválit za nádherné stránky a skvělou práci!Ta zlatavá veveruška je opravdu úžasná!Potřeboval bych poradil ohledně léčby jedné veverky, kterou jsme našli, ale napíši Vám mail,to bude určitě rychlejší.Přeji Vám všechno dobré a hodně sil a času do dalšího zachraňování! Zdeněk

7 MVDr.Kubát MVDr.Kubát | 13. července 2010 v 14:00 | Reagovat

No ten zrzek ve sklenici je ÚŽASNÝ!!Jak se tam nahemoval?Jestli potřebujete ještě parůžky na okusování, rád vám jich tašku nechám.Mám je na půdě,jsou už starší a budu rád,když poslouží dobré věci.Brnkněte mi kdyžtak: 731948306. Láďa

8 Stránky Lumpík - VLAĎKA Stránky Lumpík - VLAĎKA | E-mail | Web | 16. července 2010 v 10:33 | Reagovat

MVDr.Kubát: moc Vám děkujeme za shozy i za pytle krmení!!!Veverky se do parůžků  hned s nadšením pustily!MOC SI TOHO VÁŽÍME!!!

9 Bryce Bryce | E-mail | Web | 29. března 2012 v 15:16 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama