Veverčí nalezenci po dvou týdnech..

22. června 2010 v 21:25 | Lumpík |  Záchranná stanice veverek
Veveřátka se po dvou týdnech u nás těší pevnému zdraví, zato my jsme po nočních "papacích směnách" naší droboti lehce "vykolejení".
Veverčí ratolest lehoučce přechází na tuhou stravu, začínají baštit ovoce, zbožňují kaše a tu a tam se odvážně vrhnou do kousku oříšku.. Zoubky mají ještě maličké ale s oříškem si rozhodně vědí rady a tak ho vydrží žmloulat a žužlat celé minuty..
Radostně ožužlávají všechno nové, začínají si mezi sebou hrát a schovávat se.

Z malého boxu jsme je dnes přestěhovali do bytové voliéry, aby se mohla začít pomaličku učit šplhat a hlavně, aby měla prostor na hraní a dovádění.
Veveřátka v tomto věku vyhledávají velmi silně kontakt, mazlí se, tulí a je nutné se jim věnovat. Dát jim pouze potravu a zavřít zpět do voliéry tedy rozhodně nestačí!
A jak řekli naši kamarádi,co chodí veverčata pravidelně navštěvovat: tohle je lepší než fotbal, který teď běží v televizi! Člověk se na jejich hraní a učení se šplhat a dovádět může dívat celé hodiny..
Stále se jim ještě musí pomáhat vyčůrat (mláďata se nedokáží vymočit sama a kdyby se tak pravidelně "ručně nevyčůrala" hrozila by jim otrava vlastní močí). Masáže bříška, kvůli dobrému zažívání (zácpa - průjem) patří také k celodenním povinostem "náhradních rodičů".

Veveřátka se u nás stěhují celkem třikrát. Nejprve ze svého teplého boxu, ve kterém tráví své první dny života v člověčí rodině - do voliéry v bytě. Po druhé se stěhují, když přejdou plně na pevnou stravu, do voliéry venku na zahradě, aby si pomalu začala zvykat na změny počasí, venkovní zvuky, sluníčko, vítr, déšť...Stále jsou ale ještě přikrmována mlékem. Jejich poslední stěhovací etapa končí ve velikánských voliérách umístěných u smíšených lesů, kde se veverčata učí samostatnosti, kde je také silně omezen přístup člověka a veverky se připravují na vypuštění zpět do volné přírody..

A tady několik fotografií z dnešního podvečera:
a


a
a
a......počkej, počkej Martine, já Ti to háro trošku pročísnu:


a
..a po dlouhém řádění se malá ratolest unavila a usnula společně sladce v dece:

a

a

a

Boj o třešně:
a
.....převeverkováno:


a

Co říkáš bráško, zavoláme holky, jóóóó...???
a
Video: řádění veverčích prcků 

DALŠÍ VEVERČÍ NALEZENCI:

Dnes odpoledne byla nalezena další tři veverčata. Tři zmoklé a promrzlé holčičky našel v parku u řeky dvouletý výmarský ohař. Když začal prcky očichávat, začalo jedno veverče zoufale křičet a tak se přiřítil majitel. Mláďata zabalil do svetru a kontaktoval záchranou službu. A tak se tři holčičky naprosto ojedinělé barvy dostaly až k nám.. Jedna slečinka se bohužel při pádu ze stromu velmi vážně zranila a silný vytrvalý déšť ji v boji o život rozhodně nepomohl..
v
v
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darkness Darkness | 30. června 2010 v 19:00 | Reagovat

Veverky jsou krásní tvorečkové a mám pro ně velkou slabost. Kdysi jsem chtěla burunduka, ale nějak to nevyšlo atd.

Jsem velmi ráda, že existují lidé jako Vy, kterým není osud zvířátek lhostejný. Snad se najde víc takových dobrých duší. Osobně jsem zachránila už několik zvířátek, ale ty bohužel se dostaly do takového stavu jen a jen kvůli člověku.

Držím palce a doufám, že Vaše práce pomůže nejen těm nebohým veverkám, ale i lidem, aby si uvědomili jak jsou tihle tvoročkové milí a jak je důležité je chránit.

2 Lumpík Lumpík | 1. července 2010 v 17:52 | Reagovat

Moc děkujeme za hezký komentář, máte pravdu, kéž by lidí, co pomáhají zvířátkům bylo jako hub po dešti..Ale bohužel je jich stále ještě moc málo a většina lidí trápení němých tváří raději "nevidí"..

3 Svobodová Svobodová | 2. července 2010 v 19:30 | Reagovat

Máte nádherný web a kouzelná veveřátka! Je to až neuvěřitelné, Češi, co žijí v Německu zachraňují veverky.. o tom by šla fakt napsat kniha. Moc Vás obdivujeme a jsme věrní čtenáři vašich stránek!

4 karin karin | 8. října 2011 v 16:21 | Reagovat

jéééééééé.  moc hezké já miluju veverky fakt moc hezké překrásné ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥...

5 cocktail evening dresses cocktail evening dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 6:14 | Reagovat

thats perfect info! will share with my friends and keep it to use it in the future.
http://www.movedress.com/cocktail-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama