Naše těhulka.. aneb Lilly očekává veveřátka!!!!!

6. dubna 2010 v 23:40 | Lumpík |  Veverka Lilly
Již před časem jsem tu psala, co prožívá naše Lilly.. Jak na ni piřšlo jaro...Jak píská a volá samečka ale hlavně, jak dotírá na chudáčka Lumpíka..
Pronásledovala ho na každém kroku a pořád na něj koukala jako na smilování Boží a kňučela a bublala, nadbíhala mu ze všech stran, že to vždycky Lumpík raději zabalil a běžel se schovat do domečku..
Lilly nelenila, natáhla se na střechu Lumpíkova domečku a kňučení nepřestávalo.. vždycky nahlídla opatrně dovnitř, tam Lumpík začal vrčet a ječet, tak zase zacouvala na střechu a zpívala mu dál..
Hrozně jsme se u toho nasmáli..
Lumpík před ní utíkal jako před lavinou a ať se hnul kam chtěl, měl Lilly v patách..

Lilly seděla celý den u okna a úpělnlivě volala nějakého samečka.. Bohužel na jějí volání reagovali pouze kosi a to tak, že nám nejednou vlítli přímo do bytu..
Domeček si vzorně vystlala hadříčky a na maličké kousky si nacupovala jemný toaletní papír, které hodiny nosila z naší koupelny kousíček po kousíčku do její voliéry.. Nacupovala celou roli papíru na malé kousíčky a vzorně si vystlala domeček..
Po třech dnech se jí to přestalo zamlouvat, tak vše vyhrabala ven a začala si tam nosit seno, které jsme jí přinesli..
To ale také dlouho nevydrželo a začaly nám podezřele mizet vyprané vlněné ponožky ze sušáku.. Když jsem začala pátrat, kam se nám ztrácí naše milované vlněné ponožky, stačilo jen nadzdvihnout střechu Lillynčiného domečku..


A TAK JE TO TADY: NAŠE LILLY ČEKÁ VEVEŘÁTKA!!!!
Pomaličku se začala kulatit.. a sní na co přijde.. Museli jsme jí zavírat, protože vzorně vyklidila obsah svých mističek a ještě se hnala na Lumpíkovy..
A dnes....


.... je Lilly jako kulička.. Už to není "dělová koule", která se řítí bytem rychlostí, že jí ani nepostřehnete.. teď jen tak polehává, vyhřívá se na sluníčku, občas chrupe s Lumpíkem v jeho boudičce a čím dál méně se jí chce vstávat..
Voliéru má otevřenou ale ven se jí nechce..
Dříve vyjela ven jako triskáč, dneska vážným krokem prozkoumá blízské okolí voliéry, překontroluje všechny mističky, jestli se náhodou nepřehlédla... a spokojeně si ťape zase do domečku..
Musíme se jí smát, když ji vidíme, je jako "oteklý pruhovaný buřtík"

... a tak jsme zvědaví na nové veverčí přírůstky a hledáme pomaličku touto cestou nové rodiny, které o potřebách veverek něco už ví a rádi by se veveřátek po odstavení ujali...

BŘEZÍ LILLY
NAŠE BACULKA ZEZADU
a takhle vypadá několikrát přestavěný domeček naší veveří dámy dneska:....a na závěr dvě fotečky Lumpíka (který má od Lilly KONEČNĚ pokoj) u nás na zahradě
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | 9. dubna 2010 v 20:31 | Reagovat

Jé Lilly bude mít mláďata? A už máte nějaké zájemce? Hrozně ráda bych si jedno vzala, jestli to jde. Dejte prosím vědět, jak to je a kolik se jich narodí.Už delší dobu hledám mládě burunduka a nemůžu najít žádného "slušnéo" chovatele. Jen samé překupníky, co prodávají už dospělé veverky. Díky Eva

2 Jess Jess | Web | 25. dubna 2010 v 19:01 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama